o mnie

witam!

nazywam się Łukasz Bromirski. mam 39 lat. jestem podwójnym CCIE – w specjalizacji Routing & Switching oraz Service Providers (#15929). posiadam również certyfikat ekspercki z projektowania sieci - CCDE 2012::17.

w mojej $GŁÓWNEJPRACY odpowiadam za zespół techniczny pracujący z najważniejszymi dla Cisco w Polsce klientami.

staram się działać na rzecz propagowania wiedzy o sieciach możliwie aktywnie – prowadząc projekt BGP Blackholing PL, starając się zaglądać na portal CCIE.pl oraz czasem do usenetu i na inne fora (ale to już, niestety, bardzo rzadko). chętnie występuje również na konferencjach – CONFidence, PLNOG (wspólnie z Andrzejem Targoszem wymyśliliśmy to spotkanie) oraz oczywiście na konferencjach organizowanych przez Cisco (Cisco Forum, Cisco Connect oraz Cisco Expo w Polsce i za granicą) a także na spotkaniach polskiego klubu CCIE, którego przez pewien czas byłem prezesem.

biorę również udział w spotkaniach dedykowanych – takich jak choćby (net)work czy przy IAESTE, swego czasu starałem się również wygospodarować trochę czasu na prowadzenie zajęć w Akademii Cisco. ponieważ nie lubie zajmowac się tylko slajdami, czasem zdarza mi się zorganizować warsztaty praktyczne – zarówno dla Partnerów Cisco (warsztaty dla przygotowujących się do CCIE R&S czy CCDE) jak i dla wszystkich zainteresowanych (w ramach konferencji CONFidence i PLNOG).

wcześniej, przez trzy lata pracowałem na podobnym stanowisku w firmie Tech Data Polska, przez ponad dwa i pół roku w Dziale Telekomunikacji firmy Agora S.A., oraz przez dwa lata jako programista i administrator sieci w firmie PPW Protechnika Systemy S.A..

widać zatem wyraźnie, że zajmuje się sieciami komputerowymi i ich bezpieczeństwem, a oprócz tego staram się oczywiście mniej lub bardziej normalnie żyć – mam dwóch synów oraz dwa koty (KOTY. KOTY SĄ MIŁE). oprócz tego, w kręgu moich zainteresowań są militaria (z uwzględnieniem historii, w szczególności II Wojny Światowej) i programowaniem (kiedyś assembler Z80 i Motoroli nie miał przede mną tajemnic, potem było bardzo długo C/C++, a ostatnio głównie Python i automatyzacja sieci - Ansible, Chef, Puppet).

czytam dobre książki, dużo dobrych książek - przeciętnie 4-5 miesięcznie. kiedyś nawet zajmowałem się ich tłumaczeniem. jeśli z jakiegoś powodu chcesz sugerować się moim wyborem książek o sieciach, zajrzyj tutaj.

z paru powodów zainteresowałem się kiedyś FreeBSD i tak już mocno zostało – jeśli serwer to FreeBSD, lub w ostateczności VMWare ESXi aka vSphere :) ostatnio okazało się w dodatku, że “jednak” MacBookPro a zatem i MacOS i jak do tej pory jestem z tej decyzji bardzo zadowolony.

a gdyby to było ważne - mój profil na LinkedIn.

zapraszam do odwiedzania strony, w razie kłopotów/problemów/wątpliwości, po prostu postaraj się ze mną skontaktować.